Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality > Tým „Dešťovka vs. Nová zelená úsporám“ vybojoval pro dobrou věc téměř 80 tisíc korun

Tým „Dešťovka vs. Nová zelená úsporám“ vybojoval pro dobrou věc téměř 80 tisíc korun

Charitativní akce Nadace Terezy Maxové Teribear hýbe Prahou se letos zúčastnilo na 19 tisíc lidí, foto: zdroj SFŽ P ČR
17.09.2018
Parádní 15. místo, 2 641,5 kilometru a 79 245 korun. To je bilance týmu „Dešťovka vs. Nová zelená úsporám“ Státního fondu životního prostředí ČR na letošním ročníku sportovně-charitativní akce Teribear hýbe Prahou.

Do populární akce Nadace Terezy Maxové dětem se zapojil tým Fondu již podruhé. I když se oproti loňskému roku rozrostl na 29 účastníků, musel se potýkat s daleko větší konkurencí. Od 6. do 15. září totiž bojovalo na pražském Vítkově a v Mladé Boleslavi o každý kilometr na 600 týmů a 19 tisíc příznivců. Přesto se týmu Dešťovka vs. Nová zelená úsporám podařilo zdolat neuvěřitelných 2 641,5 kilometrů a obsadit výborné 15. místo.

Vzhledem k tomu, že za každý kilometr získá nadace od partnerů 30 korun, vysportoval tým Dešťovka vs. Nová zelená úsporám pro dobrou věc 79 245 korun. Konečný výtěžek akce Teribear hýbe Prahou je 9 624 375 korun. Darované peníze nadace věnuje na pomoc znevýhodněným dětem a rodinám v nouzi.

Obrovské uznání patří organizátorům, partnerům a všem z týmu „Děšťovka vs. Nová zelená úsporám“.

Tým Dešťovka vs. Nová zelená úsporám v dresech dotačních programů Státního fondu životního prostředí ČR, foto: SFŽP ČR
Tým Dešťovka vs. Nová zelená úsporám v dresech dotačních programů Státního fondu životního prostředí ČR, foto: SFŽP ČR