Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
O dotace na nákup vozidel s alternativním pohonem je velký zájem
06.02.2023
Plánujete pořídit elektromobil nebo vůz na vodíkový pohon pro vaši obec, kraj, neziskovou organizaci či jiný veřejný subjekt? Potom neváhejte a zažádejte si o dotaci co nejdříve. Výzva má termín ukončení v polovině prosince 2023, budou-li však alokované prostředky vyčerpané dříve, příjem žádostí bude ukončen. Aktuálně je k dispozici už jen 180 milionů korun.
Únorová Priorita popisuje nové dotační výzvy a úspěšné projekty
06.02.2023
Nová ptačí pozorovatelna, zahrada u mateřské školky nebo třeba Plšíkova zahrada. To jsou jedny z mnoha projektů, které vznikají díky dotacím z různých programů v oblasti životního prostředí. Přečíst si o nich můžete v aktuální Prioritě.
Nový ročník Adapterra Awards startuje přímo na svátek mokřadů
02.02.2023
U příležitosti dnešního Světového dne mokřadů zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting již pátý ročník celostátní soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu v krajině, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům přívalových srážek i erozi půdy. Realizované projekty se mohou do soutěže přihlásit do 31. března na www.adapterrawards.cz a získat finanční i věcné ceny v jednotlivých kategoriích – Volná krajina, Zastavěná území, Náš domov a Pracovní prostředí. O ceně za nejsympatičtější...
MŽP nabízí 15 milionů korun městům a obcím, která chrání klima a investují do udržitelné energetiky
02.02.2023
V Národním programu Životní prostředí (NPŽP) se otevírá nová výzva pro obce a města, která aktivně snižují emise skleníkových plynů nebo se připravují na postupující změnu klimatu. Samosprávy sdružené v Paktu starostů a primátorů pro udržitelnou energii a klima mohou od pondělí 23. ledna žádat o dotaci až dva miliony korun.
Aktualizovali jsme Pokyny pro zadávání veřejných zakázek SFŽP ČR
24.01.2023
Dne 10. 1. 2023 nabyla účinnosti verze 5 Pokynů pro zadávání zakázek pro programy spolufinancované z rozpočtu SFŽP ČR. Tato verze se oproti předchozí liší v mnoha ohledech, proto jsme pro příjemce podpory připravili souhrn nejzásadnějších změn.
Pochybení ve veřejných zakázkách s rizikem stanovení finanční opravy
23.01.2023
Jedním z častých pochybení, se kterým se běžně setkáváme při kontrole výběrových a zadávacích řízení, je nesprávné dělení zakázek.
Nová výzva podpoří obce v Paktu starostů a primátorů
20.01.2023
V Národním programu Životní prostředí (NPŽP) se otevírá nová výzva. Pro samosprávy sdružené v Paktu starostů a primátorů pro udržitelnou energii a klima je v ní připraveno 15 milionů korun.
Pokyny pro příjemce podpory z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR k finančnímu vypořádání za rok 2022
13.01.2023
V souvislosti s pravidelnou inventurou pohledávek a závazků a v souladu s ustanovením Smlouvy o poskytnutí podpory vydává Státní fond životního prostředí ČR příjemcům podpory Pokyny k vypořádání poskytnutých prostředků za rok 2022 v rámci Národního programu Životní prostředí, Národního plánu obnovy, Norských fondů a Modernizačního fondu.
Záznamy z webinářů Káva se SFŽP ČR o aktuálních možnostech podpory
10.01.2023
Zveřejňujeme záznamy webinářů, na nichž odborníci Státního fondu životního prostředí ČR představují aktuální dotační tituly v oblasti životního prostředí. Stáhnout si můžete také prezentace k jednotlivým tématům. Materiály budeme postupně doplňovat
Priorita v novém roce je o podpoře obcím i o úspěšných projektech
09.01.2023
Máme za sebou Vánoce a s nimi i hory odpadků, které se musí zlikvidovat. Nejlepší odpad je ten, který nevznikne. Proto ministerstvo přispěje z Operačního programu Životní prostředí obcím půl miliardou korun, aby předcházely jeho vzniku. Samosprávy mohou pořídit kompostéry, opakovaně použitelné nádobí nebo třeba vybudovat re-use centra.