Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Květnová Priorita je plná úspěšných projektů
06.05.2021
Jak se připravit na změnu klimatu, jak zlikvidovat starou ekologickou zátěž nebo jak se postavit k obnově městského parku. Nejen o těchto projektech je aktuální vydání časopisu Priorita.
Zveřejňujeme prezentaci k webináři: Finanční udržitelnost u VH projektů
28.04.2021
Stáhněte si prezentaci z webináře ze dne 28. dubna 2021 na téma finanční udržitelnost u vodohospodářských projektů.
Sto milionů na pomoc ohroženým druhům a obcím na lepší vodu
15.04.2021
Do několika desítek obecních rozpočtů přiteče 45 milionů korun na projektovou přípravu kanalizací a vodovodů. Dalších téměř 70 milionů korun pomůže ohroženým druhům
Peníze na sázení stromů lidé rozebrali, další budou v červnu
14.04.2021
V české krajině porostou nově desítky tisíc listnatých stromů. Lidé aktivně využívali dotace na jejich sázení, dotační výzvu jsme kvůli vyčerpání přidělených peněz uzavřeli.
Priorita je o nových dotacích, úspěšných projektech i sázení stromů
13.04.2021
Čistší voda, dýchatelný vzduch a více stromů v našem okolí. Nejen o těchto tématech se dočtete v dubnovém vydání časopisu Priorita.
Na protismogové akční plány je připraveno 100 milionů korun
24.03.2021
Obce s rozšířenou působností a kraje mohou udělat další krok k čistšímu ovzduší. Mohou získat peníze na zpracování a plnění akčních plánů pro lepší vzduch, a tím tak urychlit realizaci závazných a podpůrných opatření vyplývajících z programů zlepšování kvality ovzduší.
Světový den oslavuje vodu jako nejcennější zdroj
22.03.2021
Přístup k čisté a kvalitní vodě je základem kvalitního života. Světový den vody, který připadá na pondělí 22. března, připomíná důležitost vody pro lidstvo. Tématem letošního svátku je komplexní hodnota vody – připomíná, že voda má obrovskou cenu pro domácnosti, kulturu, zdraví, vzdělání, ekonomiku a životní prostředí.
Příspěvky na likvidaci autovraků jsou pro letošek vyčerpány
17.03.2021
O dotace na ekologickou likvidaci vyřazených vozidel byl opět velký zájem. Částku 25 milionů korun vyčerpalo v předstihu 63 žadatelů a Státní fond životního prostředí ČR příjem dalších žádostí k 16. březnu 2021 ukončil. Další možnost budou mít provozovatelé sběren a autovrakovišť od 3. ledna 2022.
Do obecních rozpočtů míří 300 milionů, na pitnou vodu nebo šetrné pouliční lampy
16.03.2021
Více než 200 schváleným projektům umožní 300 milionová dotace okamžitý přístup k pitné vodě, modernizaci veřejného osvětlení nebo míří na kompletní projektovou a zadávací dokumentaci k výstavbě kanalizací, čistíren odpadních vod nebo obecních vodovodů, na které si mohou v příštím roce požádat o financování z evropských fondů. Výzva na zdroje pitné vody zůstává dalším zájemcům otevřena až do konce června.
Březnová Priorita přináší mix dotačních příležitostí a úspěšných projektů
12.03.2021
V aktuálním vydání informujeme o dotacích na environmentální vzdělávání, úspěšných projektech i o již schválených záměrech.