Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality > Blíží se konec výzvy na podporu vozidel s alternativním pohonem, část prostředků je stále k dispozici

Blíží se konec výzvy na podporu vozidel s alternativním pohonem, část prostředků je stále k dispozici

30.08.2019
Ještě měsíc mohou kraje, města a obce žádat o dotace na nákup automobilů s alternativním pohonem. Ze 100 milionů korun určených na rozvoj elektromobility je ještě k dispozici 40 procent prostředků, o které lze žádat do 30. září, kdy výzva č.11/2018 Národního programu Životní prostředí skončí.

Příspěvek na pořízení elektromobilů, vozidel na stlačený zemní plyn (CNG) a plug-in či klasických hybridů mohou kromě municipalit a krajů využít také příspěvkové organizace. Nově podpora zahrnuje také financování dobíjecí infrastruktury do výše 20 tisíc korun.

Výzva je národní a nesoutěžní a příprava projektu není administrativně náročná. Celkově ze dvou minulých výzev evidujeme žádosti na více než 500 vozidel.

Vedle podpory MŽP pak na rozvoji čisté mobility spolupracují i ostatní rezorty. Ministerstvo průmyslu a obchodu podporuje nákup vozidel a alternativním pohonem pro podnikatele, Ministerstvo dopravy podporuje rozvoj infrastruktury dobíjecích a plnících stanic a Ministerstvo pro místní rozvoj přispívá na rozvoj ekologické hromadné dopravy ve městech.

Bližší informace a dokumenty k výzvě 11/2018