Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality > Dotace na domovní čistírny jsou vyčerpány, příjem žádostí je ukončen

Dotace na domovní čistírny jsou vyčerpány, příjem žádostí je ukončen

20.12.2023
O dotace na pořízení domovních čistíren odpadních vod je velký zájem, vyčleněné finance byly vyčerpány před stanoveným termínem. Státní fond životního ČR přijal celkem 61 žádostí na částku přesahující 457 milionů korun a dotační výzvu uzavřel.  

Od listopadu 2021 mohly obce žádat v rámci výzvy č. 7/2021 o finanční podporu na zlepšení čištění splaškových vod pomocí domovních čistíren pro oblasti, kde není z technického či ekonomického hlediska možnost připojení nemovitostí ke stokové síti zakončené ČOV.

Připraveno pro ně bylo 450 milionů korun, které se díky velkému zájmu stihly vyčerpat s předstihem a příjem žádostí na tyto projekty byl proto uzavřen. Podporu obcím nabídlo Ministerstvo životního prostředí z Národního programu Životní prostředí již počtvrté.

Žádosti jsou průběžně vyhodnocovány, přičemž podporu získají všechny kvalitní projekty, které naplní kritéria dotační výzvy. Podpořené projekty musí být zrealizovány do konce roku 2026. S otevřením další výzvy Státní fond životního prostředí ČR počítá v průběhu příštího roku.