Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality > Připojte se s námi k Hodině Země

Připojte se s námi k Hodině Země

16.03.2022
Není vám lhostejné, co se bude s planetou Zemí dít? V sobotu 26. března 2022 se koná tradiční akce na ochranu přírody a klimatu Hodina Země. Můžete se zapojit také! Zapojte vaši domácnost, instituci nebo firmu. Můžete pomoci také šířením informace o akci.

První ročník této aktivity na upozornění změny klimatu, se konal v roce 2007 v Sydney. Od roku 2010 se akce pravidelně koná i v Česku. V loňském roce se Hodina Země konala 27. března a zapojilo se 145 obcí, 110 organizací a firem a 3 000 účastníků jednotlivců, kteří si stanovili klimatický závazek, který ušetří ročně 3 300 tun CO2.

Jak se můžete zapojit? Přihlásíte se k Hodině Země a můžete si dát svůj závazek. Více informací a přihlášku najdete na těchto stránkách.

A jak to celé probíhá? Po přihlášení a případném zapsání závazku jednotlivce, firmy nebo instituce v sobotu 26. března ve večerních hodinách od 20:30 do 21.30 hodin zhasneme světla jako symbol toho, že nám není lhostejná tato problematika a chceme aktivně něco činit.

Tuto akci pořádá Ekologický institut Veronica a Státní fond životního prostředí ČR na ni poskytl grant z Norských fondů.