Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality > Letní Priorita vychází s přílohou DŘEVO a stavby pro města a obce

Letní Priorita vychází s přílohou DŘEVO a stavby pro města a obce

23.07.2020
Spolu s novým číslem Priority dostanete do schránek jako bonus časopis DŘEVO a stavby. Tato speciální příloha představuje úspěšné příklady veřejných staveb, které jsou úsporné a navíc pomáhají efektivně využívat dešťovou vodu. Těšit se můžete i na několik reportáží a informace o zajímavých projektech.

Co se děje v záchranné stanici pro zraněná zvířata? To se můžete dočíst v nové občasné rubrice Jak to chodí. V záchranné stanici v Bartošovicích to hodně chodí, létá i plave, živočichů zachraňují tisíce ročně a mnoho z nich se vrátí do volné přírody. Stanice je otevřená veřejnosti, takže to může být i tip na rodinný výlet v Moravskoslezském kraji.

V letním dvojčísle přinášíme i další reportáže. Jedna je ze Srní, kde v unikátním výběhu můžete pozorovat vlky. Další je z Ratíškovic, kde se pustili do sadařství a obnovují původní ovocné stromy.

Reportážně je laděn i přehled projektů, které navštívili ministr životního prostředí s ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR. Jsou to projekty různého typu, od zelených střech po návrat řeky do původního koryta. Všechny jsou realizovány za pomoci dotace z operačního nebo národního programu.

Dvojstranu věnujeme Norským fondům, které už jsou naplno rozjeté a nabízí štědrou podporu na monitoring znečištěného vzduchu a zeleno-modrou infrastrukturu.

Zajímavé texty na váš čekají i v rubrikách Zahraničí, Technologie a Úspěšný projekt.

 

PRIORITA 7-8/2020

DŘEVO&stavby pro města a obce