Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality > Poslední letošní Priorita je o dotacích i zelených Vánocích

Poslední letošní Priorita je o dotacích i zelených Vánocích

10.12.2019
Mnozí lidé už vědí, že si starý neefektivní kotel brzy vymění za nový, čistý zdroj. O kotlíkové dotace byl velký zájem, podpora výměn kotlů pokračovat. Na odbyt šly také prostředky pro obce v národních parcích, jejich obyvatelé se mohou těšit především na novou infrastrukturu.

Je to obří fotbalová trofej? Těsně vedle, je to nový vodojem. Svou architekturou se vymyká podobným stavbám v Česku, tvoří novou dominantu Ohrazenic na Turnovsku. Odkud si vzali jeho tvůrci inspiraci, se dočtete v rubrice Úspěšný projekt.

Ve Strakonicích můžete navštívit tamější hrad. Dříve byly ve sklepích uskladněny nebezpečné chemikálie, díky penězům z Operačního programu Životní prostředí jsou už bezpečně zlikvidovány.

I vánoční osvětlení může nést ekologické poselství. Přečtěte si, jak se s tím vypořádali v Londýně. Vánoce mohou být šťastné a veselé, a také klidné a zelené. Přinášíme pár tipů, jak na to.

Nechybí ani pravidelný přísun realizovaných projektů a navíc jeden z doby první republiky. V Izraeli vyrostl kdysi Masarykův les, pak se na něj pozapomnělo a teď se znovu obnovuje.

PRIORITA 12/2019