Právě se nacházíte: NPŽP > Aktuality > Priorita představuje dotace proti zápachu a radí k Dešťovce

Priorita představuje dotace proti zápachu a radí k Dešťovce

09.11.2018
Není příjemné bydlet či pracovat u podniku, který vypouští do okolí zápach. I když provozy splňují stále přísnější imisní limity, mnohdy je to při výrobě v jejich okolí cítit. Právě pro takové případy je tady dotační výzva, díky které mohou podniky snížit množství vypouštěného zápachu a těžkých kovů.

Co dalšího je obsahem listopadového čísla Priority? Vše, co vás zajímá o Dešťovce, a nebáli jste se na to zeptat. Přinášíme odpovědi na nejčastější dotazy k rozšířenému programu na využívání dešťové vody.  Dozvíte se, že šanci vylepšit obecní rozpočet a investovat například do infrastruktury mohou obce v národních parcích. Pro ně je připraven další dotační titul z Národního programu Životní prostředí.

V reportáži vás tentokrát zavedeme do Hřenska, kde byly opraveny cesty ve vyhlášených soutěskách. Mrkneme se také do Moravského Písku, kde při opravě náměstí mysleli na dešťovou vodu. Ta nedotéká pryč někam do polí, ale zasakuje se na místě. Prostě se to vsákne.

V aktuálním čísle najdete dále galerii realizovaných projektů, přehled a harmonogram dotačních výzev, zajímavé informace ze zahraničí i ze světa technologií. Zkrátka ideální čtení na sychravé podzimní odpoledne. 🙂

PRIORITA 11/2018 KE STAŽENÍ