Vodní projekty se průběžně připravují. Více se dozvíte v textu, kde píšeme o schválených stovkách milionů korun do vodní infrastruktury. Díky penězům se postaví nové vodovody, rozšíří se zdroje pitné vody nebo se bude lépe čistit odpadní voda.
S vodou jsou spojeny i články, které popisují úpravy v krajině. Zlepšování životního prostředí není pouze o tom, zanechávat co nejmenší stopy. Někdy je potřeba vzít pořádný bagr a porýpat se v hlíně. Těžká technika tak například vyčistila rybníky v přírodní rezervaci Bažantula, což ve výsledku zlepší vodní režim a zajistí lepší podmínky zvířatům a rostlinám. Stroje byly zapotřebí i při regeneraci kdysi narovnaných koryt řek a potoků na Rychnovsku. Díky tomu se v nich voda klikatí jako dřív.
V reportáži se podíváme na beskydské louky, které jsou teď asi zapadané sněhem, ale na jaře a v létě na nich vykvétají vzácné květiny.
V zahraniční rubrice zavítáme na Tchaj-wan, kde se pěstitelé čaje vrací k tradičním zemědělským postupům, které respektují půdu. Tamější plantáže jsou ukázkou trvale udržitelného hospodaření. Víte, co je to takzvané mírumilovné hedvábí? Při jeho výrobě nemusí zemřít tisíce larev bource morušového.
Podpořená a realizovaná opatření proti suchu v letech 2014–2020